Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Ejderha Mızrahı Serisi Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız

Join the forum, it's quick and easy

Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Ejderha Mızrahı Serisi Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Türk Animeciler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ejderha Mızrahı Serisi

2 posters

Ejderha Mızrahı Serisi Empty Ejderha Mızrahı Serisi

Mesaj tarafından BeGiSi Salı Mart 30, 2010 8:32 pm

Ejderha Mızrağı Destanı Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından yazılmış kitap serisi. Seri aslında arabayla TSR ile olan iş görüşmelerine giderken Laura ve Tracy Hickman tarafından yaratılmıştır. Serinin orijinal dili olan İngilizcede basılmış 190'dan fazla kitabı vardır. Ejderha Mızrağı dünyasının asıl yaratıcıları Margaret Weis ve Tracy Hickman olsa da bir çok yazar yaratılan dünyaya ve kurallarına sadık kalıp onları kullanarak Ejderha Mızrağı dünyasıyla ilgili pek çok kitap yazmıştır. Öyle ki serinin kitaplarının büyük bir kısmının yazarları farklıdır. Aslen üç kitap olup, sonradan karakter derinleştirmeleri, yan hikâyeler, geçmiş ve gelecek eklemeleriyle büyümüş ve büyümeye devam etmektedir.
Kitapların çoğu Krynn adlı dünyanın Ansalon adlı kıtasında geçer. Ansalon'un kuzey-doğusunda yer alan Taladas kıtası az olsa bile hikâyelerde kullanılmıştır. Adlatum kıtasında geçen bir hikâye henüz yazılmamıştır.
Türkçe'ye ilk olarak Ankira daha sonra Arkabahçe Yayıncılık ve son olarak da Laika Yayıncılık tarafından çevrilmiştir.
İlk yazılan Ejderha Mızrağı kitapları, birinci nesil karakterlerin çıktığı yolculuk ve maceralarını içeren, Güz Alaca Karanlığının Ejderhaları, Kış Gecesi Ejderhaları ve İlkbahar Şafağı Ejderhaları adlı üç kitaplık seridir. Kurgu ilk olarak Margaret Weis ve Tracy Hickman'ın da içinde bulunduğu masaüstü rol yapma oyunundan yaratılmıştır. Margeret Weis'in oyundaki karakteri Raistlin Majere'dir. Daha o günden mükemmel bir karakter yaratılmış bile.
Alttaki linkte indirebilirsiniz...

http://www.4shared.com/file/252977487/7c2095cd/DragonLance.html
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Ejderha Mızrahı Serisi Imgleft200/200Ejderha Mızrahı Serisi Emptybarbleue  (200/200)

Ejderha Mızrahı Serisi Empty Geri: Ejderha Mızrahı Serisi

Mesaj tarafından shanks Salı Mart 30, 2010 9:07 pm

seri var bende 43 kitap gayet iyidir okumanızı tavsiye ederim
shanks
shanks
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Ejderha Mızrahı Serisi Imgleft180/200Ejderha Mızrahı Serisi Emptybarbleue  (180/200)

Mesaj tarafından BeGiSi Salı Mart 30, 2010 10:14 pm

shanks demiş ki:seri var bende 43 kitap gayet iyidir okumanızı tavsiye ederim
43 mü... Diğer serilerde mi var elinde... Ben bir tek efsaneler serisini okudum işte... İkizlerin macaralarında kalmıştım 2. nesil ise hoşuma gitmedi bizim kahramanlar değişttiği için... Flint ile Fizban olmayınca pek komik olmadığını düşünüyorum...
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Ejderha Mızrahı Serisi Imgleft200/200Ejderha Mızrahı Serisi Emptybarbleue  (200/200)

Mesaj tarafından shanks Çarş. Mart 31, 2010 1:45 pm

neredeyse bütün serileri var toplam 65 kitap 3 2si var diyelim türkçeye çevrilen sayısı çok değil
shanks
shanks
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Ejderha Mızrahı Serisi Imgleft180/200Ejderha Mızrahı Serisi Emptybarbleue  (180/200)

- Similar topics