Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Ninja Örgütsel Sistemi Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız

Ninja Örgütsel Sistemi

Aşağa gitmek

Ninja Örgütsel Sistemi Empty Ninja Örgütsel Sistemi

Mesaj tarafından BeGiSi Bir Perş. Nis. 08, 2010 10:11 pm

Köyden köye farklılıklar olmasına rağmen genel olarak aynı hiyerarşik yapı ile ninja sistemlerini oluşturmuşlardır. Bütün köylerin en üst yetkilisine Kage denmiştir. Köylerin kurallarına göre o köyün ninjaları tarafından oluşturulan bir konsül vardır. Yüksek mevki sahibi ve yaşlılardan oluşan bir üye topluluğu vardır.
Genellikle ninjalar 3 gruba ayrılır. Düzenli birlikler, ANBU ve Tıbbi Takımlar olmak üzere.
Düzenli Birlikler
Köylerin esas gücünü ve ninja sistemini oluşturan gruptur. Ninja güçlerinin çoğunluğu oluşturur. Bu grubun bir kısmı yalnız birliklerden oluşmaktadır. Bir kısmı ise takım halindedir. Bunlar köylerinden görev alırlar. Ayrıca normal gündelik veya organizasyon işlerini de yaparlar. Ofis işleri ve eğitim gibi.
Akademi öğrencisi mezun olduğu zaman bu güçlerden bir haline gelir ve seviyesi Genin olarak adlandırılır. Tabi tutuldukları sınavlarda ve görevlerde başarılı oldukları zaman rütbeleri artar ve Chuninliğe yükselirler daha sonra da Jonin’lik gelir. Bir ninjanın bir şeye özel bir yeteneği varsa o ninja Tokubetsu Jonin’de olabilir. Bu seviye Chuuninlik ile Joninlik arasında yer alır.
Seviyeler
Akademi Öğrencisi
Akademi öğrencisi, Ninja akademisinde öğrenim gören kişiye denir ve ninja hayatına hazırlanır. Bunlar düzenli birliklerin içinde yer -almazlar. Basit ninja eğitimi alırlar.
Genin
Genin, Ninjalığın en düşük seviyesidir. Ama ilerde yetişecek olan ninjaları oluştururlar. Genin’liğe geldikleri zaman köylerine maddi anlamda destek olmak için görev almaya başlarlar. Genellikle D-seviyesindeki görevleri alırlar. Bu görevlerin bir riski yoktur. Çok nadiren de C-seviyesi görevlerini alabilirler. Konaha’ya Otogakure(Gizli Ses Köyü) ile Sunagakure(Gizli Kum Köyü) saldırdıkları zaman yüksek seviyeli ninja seviyesi azlığından dolayı daha yüksek seviyeli görevler almak zorunda kalmışlardır.
Chunin
Chunin rütbeli ninjalar önemli kişilere göz kulak olabilirler ve onların rehberlik görevleri de alabilirler. Chuninlik, yeterli olgunluğa ulaşanlara, taktik ve liderlik yeteneklerini kullanabilenlerin ulaşabildikleri bir seviyedir. Bu yüzden bu yeteneklere sahip olmayanlar Chunin sınavlarında başarıya ulaşamamışlardır. Bazıları, Iruka Umino ve Mizuki gibi, Akademi öğretmeni görevini alabilirler. Chunin’ler C-seviyesi ve B- seviyesindeki görevlere gönderilirler.
Tokubetsu Jonin
Tokubetsu Jonin, belli bir konuda uzman olan kişilerden oluşur.
Jonin
Jonin, yüksek deneyimli ninjalardan oluşmaktadır ve savaş tecrübesi ile kaptanlık seviyesinin ileri düzeyde olması gerekmektedir. Genellike, A seviyesindeki görevlere gönderilirler. Bazen S seviyesindeki görevlere de gönderilebilirler. Jonin’lerin görevlere yalnız gitmeleri ender görülen bir şey değildir. Jonin’ler genellikle 2 element çakrası kullanabilmektedirler. Biraz Genjutsu ve normalin üstünde görülen bir Taijutsu seviyeleri vardır.
Takımlar
Tek başına yapılamıyacak kadar zor olan görevlerde ve takım halinde yapılması gereken görevlerde yüksek rütbeli ninjalardan oluşur. Bazen de 1 Jonin liderliğinde 3 Genin tarafından oluşturulan takımlar Genin’lerin eğitimleri için kullanılır.

ANBU
ANBU, doğrudan Kage’ye bağlı olan bir kurumdur. Özel ve yüksek seviyeli görevler alırlar. ANBU’lar takım halinde görevlerini yaparlar. Ve çok başarılılardır. Bizzat Kage tarafından özenle seçilmiş kişilerden oluşur.
Tıbbi Ninjalar
Ninja güçlerinin arka planda bulunan bir kuvvettir. Tıbbi Ninjutsu kullanarak hasta ve yaralı ninjaları iyileştirerek normal sağlığına kavuştururlar.

Kaynak: narutowikia.com
Çevirmen: BeGiSi
Çevirmen sitesi: animeciler.yetkin-forum.com.tr

_________________
Ninja Örgütsel Sistemi Luffystancegear2nd
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Mesaj Sayısı : 227

Anime
Attack:
Ninja Örgütsel Sistemi Imgleft200/200Ninja Örgütsel Sistemi Emptybarbleue  (200/200)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz