Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Soul eater Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız

Soul eater

Aşağa gitmek

Soul eater Empty Soul eater

Mesaj tarafından shanks Bir Çarş. Mart 10, 2010 2:25 pm

Soul Eater, Shinigami yetiştirmek ile yükümlü Shinigami Weapon Meister Vocational School ya da kısaca Shibusen Akademisi'nde, 3 farklı grubun başından geçenleri konu almaktadır.

Shibusen'de gruplar bir silah teknisyeni ve silah olarak ayrılmaktadır. Teknisyenlerin amacı, 99 Kishin ve 1 cadıyı yenerek, bunların ruhunu silahlarına yedirmek ve onları "Death Scythe" adlı çok güçlü bir silaha dönüştürmektir.

Silah Teknisyeni Maka ve onun silahı Soul, 99. Kishin ruhunu da elde ettikten sonra geriye kalan 1 cadının ruhunun peşine düşerler. Shibusen müdürü Shinigami-sama , Maka ve Soul'u dikkatli olmaları konusunda uyarır; zira Soul'un yediği ruhun mutlaka bir cadıya ait olması gerekmektedir yoksa topladığı 99 Kishin ruhu da boşa gidecektir. Nitekim Soul büyük bir yanlış anlama sonucu cadı zannettiği birinin ruhunu yer ve topladıkları bütün ruhları kaybederek başladıkları noktaya dönerler.

Hikâyenin diğer kahramanlarından aslen bir ninja klanının üyesi olan Black Star, bir ninjanın yapması gerektiğinin aksine sürekli bağırarak açıktan yaptığı saldırılar ve kendine olan müthiş özgüveni nedeniyle sürekli zor durumlara düşmekte ve silahı Tsubaki'yle birlikte canlarını zor kurtararak kaçmak zorunda kalmaktadırlar. Tsubaki'yle bu yüzden sık sık tartışan Black Star, silahına ona güvenmesini çünkü O'nu mutlaka bir "Death Scythe"a dönüştüreceğini söyler ve bölgede olduğu söylenen bir cadının peşine düşerler.

Üçüncü ve son grup ise Shinigami-sama'nın oğlu Death the Kid ve Thompson kız kardeşlerdir. Zaten bir Shinigami olmasına rağmen ruhları toplayarak ikiz tabancaya dönüşen silahları Thompson kız kardeşleri daha da güçlendirmek isteyen ancak fazlasıyla simetri hastalığına sahip Death the Kid; Anubis Piramitleri'ne göreve gönderildiğinde bütün ruhları aynı anda toplama amacını gerçekleştirebileceğini düşünerek görevi kabul eder. Ancak ruh toplamak sandığı kadar kolay değildir, üstelik simetri takıntısı da başına birçok iş açacaktır.

Bu noktadan sonra karakterlerimizin yolları Shibusen Akademisi'nde birleşir ve ruh toplamaktan çok daha büyük maceralara atılırken komedi ve aksiyonun bir araya geldiği Soul Eater gerçek anlamda başlar.


manga.gen.tr: alıntıdır
shanks
shanks
KAPTAN
KAPTAN

Mesaj Sayısı : 160

Anime
Attack:
Soul eater Imgleft180/200Soul eater Emptybarbleue  (180/200)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz