Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız

Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!!

Aşağa gitmek

Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Empty Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!!

Mesaj tarafından BeGiSi Bir Salı Mart 09, 2010 2:04 pm

Ana Karakterler
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Aang
Spoiler:
Avatar olmasına karşın eğlenmeyi çok seven 12 yaşında (uyanık kaldığı süre bakımından, teknik olarak 112 yaşındadır.) bir çocuktur. Uçan dev bizonu Appa onun hava tapınağından kalan tek arkadaşıdır. Henüz 12 yaşında olmasına rağmen tüm dünyanın sorumluluğu onun omuzlarındadır. Bu sorumluluğun yükü ağır geldiği içindir ki iç çelişkileri fazlaca dışarı yansımaktadır. Aynı zamanda hayatta kalan tek hava bükücüdür. Neşeli, çekingen, dost canlısı bir kişiliği vardır. Başta yalnızca hava bükmeyi bilen Aang, Katara ve Toph'un yardımlarıyla su ve toprak, Zuko'nun öğretmenliğiyle de ateş bükmeyi öğrenecektir. Dizi ilerledikçe, Aang'in karekterinde olgunlaşma görülür. Aang Katara'yı tutulmadan önce öpmüştür ve birlikte olacağına inanır ama Katara nın aklı karışık olduğu için buna karşılık veremez Aang onu yine öper ama Katara önümüzde bir savaş var ve onunla ilgilenmeliyiz der. Fakat dizinin finalinde onu öpen kişi Katara olur. Ozai'nin kendisine fırlattığı yıldırımı yönlendirmeyi başarmış ancak ona yollamamıştır. Sonunda ateş kralını yenip savaşı sona erdirir. Ateş kralını yendikten sonra Avatar haline master düzeyinde girmeyi başarmıştır.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Katara
Spoiler:
14 yaşındaki Güney Su Kabilesi'nde kalan son Su Bükücü'dür.Aynı zamanda dünyadaki 2 kan bükücüden biridir. Kardeşi Sokka ile birlikte Aang'i buzdağından çıkarır ve macera başlar. O ve Sokka, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Katara olgun, sevecen ve duyarlıdır. Daima diğerlerinin iyiliğini ister ve zor durumlarda liderlik yeteneğini kullanır. Ancak bu durum onu bazen zor durumda bırakır. Katara sakin kişiliğine rağmen, zor anlarda, muhteşem su bükme yeteneği ve idealist düşünceleri ile düşmanlarına karşı oldukça yıkıcı olabilir. Annelerinin Ateş Ulusu tarafından öldürülmesinden sonra, kardeşi Sokka üzerinde anaç bir rol üstlenir. Katara aynı zamanda Aang'i Avatar Hali'ndeyken sakinleştirebilen tek kişidir. Suyla yaraları iyileştirme gücü vardır. Ateş Ulusu'nun annesini öldürmesi nedeniyle Ateş Ulusu'ndan nefret etmektedir. Karşılaştığı bir falcının (Kitap bir, kısım on dört Kahin) kendisinin güçlü bir bükücüyle evleneceğini söylemesi, seyircileri bu kişinin Aang mı yoksa Zuko'mu olduğu konusunda düşündürmektedir. O kişi aslında Aang dir, ama Katara, Aang'ın olgun olmayan tavırları yüzünden bunu bir türlü kabul edememiştir. Fakat o, 3. sezonda Aang'in olgunlaştğını görecektir. Daha sonraları o'da Aang'e aşık olacaktır. Ve zaten Aang, Katara'ya 3. sezonda aşkını itiraf eder (3.kitap, 10.bölüm: Kara Güneş Günü).Yapımcılar aslında bu konuda kesin bir şey söylememiştir fakat o kişi Aang olmuştur. Son bölümdede anlaşıldığı gibi ( Kitap 3, Bölüm 21 Sozin Kuyruklu Yıldız 4 Avatar Aang) Katara ve Aang birbirlerine kavuşmuşlardır. Katara dolunay gecelerinde kan bükebilir.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sokka
Spoiler:
15 yaşında bükücülük yeteneği olmayan bir savaşçıdır. Yaşının küçük olması nedeniyle Güney Su Kabilesi'deki tüm erkekler savaşa giderken, o geride bırakılmıştır. O ve kardeşi Katara, Ateş Lordu'nu yenmek üzere çıktığı yolculukta Aang'e arkadaşlık ederler. Sokka kendini "etobur" ve "iğneleyici" olarak ifade eder. Dizide birçok kez çok güvendiği fiziksel yeteneklerini kullanabileceği fırsatlarla karşılaşır. Kılıç kullanmakta ustalaşmıştır (Kitap 3 Bölüm 4 Sokka'nın Hocası). Çok zekidir ve bilime ilgi duyar. Ancak sivri dili ve aşağılayıcı tavırları onu çok zor durumlarda bırakır. Sukiden hoşlanır.İlerleyen bölümlerde örnek bir sevgili portresi çizerek avatar takımında beraber çalışırlar.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Toph
Spoiler:
13 yaşındadır Toprak bükmeyi doğadaki gerçek toprak bükücüler olan köstebeklerden öğrenmiştir. Kör olan Toph, toprakta hareket eden cisimlerden gelen titreşimleri hissederek görmeyen gözlerinin yerini ayakları ile doldurur ve bu titreşimlere göre hareket eder. Avatar ile ilk karşılaşmasında Aang'in havada süzülmesinden dolayı nerede olduğunu anlayamayışı ve saldırılarına cevap verememesi de bu yüzdendir. Ailesinin Toprak Krallığı'nın en zengin ailesi olmasına ve çok lüks bir yaşam sürmesine rağmen ailesini terkederek (İkinci kitap, kısım altı: Kör Haydut) Aang ve diğerlerine katılır.ailesinin ona sevgi hariç herşeyi verdiğini düşünmektedir. Amacı Aang'e toprak bükmeyi öğretmektir. Toph yaşamı boyunca, aşırı koruyucu ailesi nedeniyle yalnız bir hayat sürmüştür. Bu da onu bencil, aşağılayıcı ve kibirli yapmıştır. Kör olmasına rağmen kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Toprak Bükücüsü'dür. Hatta öyle ki metali bükebilen tek toprak bükücü odur.bu da onu dünyadaki en güçlü toprak bükücü yapar(avatar kyoshi hariç). Nedeni ise metalin içinde çok az da olsa toprak parçacıkları bulunmasıdır. Bu özelliğini ise The Guru bölümünde keşfetmiştir. Dizi ilerledikçe Toph da Sokka'dan hoşlanır fakat Sokka ona karşılık göstermez. Dizinin sonunda ailesiyle durumunun verilmemesi herkesin kafasında soru işaretleri bırakmıştır. Ayrıca herkes bir sevgili bulurken Toph'un bulamaması Toph severleri üzmüştür.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Zuko
Spoiler:
16 yaşında olan Prens Zuko ateş ulusu tahtının varisidir. 13 yaşındayken bir savaş toplantısında ateş ordusu generallerinden birine karşı gelir ve Agni Kai denilen ateş düellosuna davet edilir. Generalden korkmayan Zuko, AGNİ KAİ'de karşısında babasını görünce savaşmayı reddeder ve af diler; babasıysa onun yüzünün sol tarafını yakarak onu sürgüne yollar. Oğlunu Toprak Krallığının başkenti Ba Sing Se kuşatmasında kaybetmiş olan General Iroh'da oğlu gibi sevdiği Zuko'ya gözkulak olur. Avatarı yakalayıp onurunu kurtarmayı amaç edinen Zuko'nun karakteri bir süre sonra olgunlaşır. Dizinin 3.sezonunda Azula herkese Zuko'nun Avatarı öldürdüğünü söyleyerek onun onurunu kurtarır. Zuko bir süre sonra anne tarafından büyük büyük babasının Avatar Roku olduğunu ve baba tarafından büyük büyük babası olan ateş kralı Sozin'in Avatar Roku'yu ölüme terkettiğini öğrenir. Bunun üzerine Zuko dizinin 3. sezonunda Ateş kralı olan babasına sırt çevirerek Avatar Aang'in tarafına geçer. Babasıyla kavga ederken babası ona yıldırım atmış Zuko'da bu hareketi ona karşı kullanarak ilk yıldırımını bükmüştür. Zuko, ateş bükmek için nefretini kullanıyordu fakat Aang tarafına geçmesine neden olan iç dünyasındaki savaş nefretini yok etmiş, bu da ateş bükme yeteneğini oldukça köreltmiştir. Bu yüzden Aang'a ateş bükmeyi öğretirken kendisi de ateş bükmeyi becerememeye başlamıştır. Birlikte batı hava tapınağının uzaklarındaki güneş şavaşçıları tapınağına giderek orada son kalan ejderlerden nefret kullanmadan ateş bükmeyi öğrenmişlerdir. İlerideki zamanlarda ateş kralı olur.3. sezon 5 veya 6. bölümde zukonun kapısına kağıt koyuldu onu koyan amcası Iroh'tur.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Azula
Spoiler:
Acımasızlığındaki bir başka etkende annesinin Zuko'yu ondan daha çok sevdiğini ve kendisinin bir canavar o 15 yaşındaki ateş ulusu prensesi, Zuko'nun kardeşi ve Ateş Lordu Ozai'nin en sevdiği çocuğudur. Küçük yaşına rağmen çok güçlü bir iradesinin olması, onun yıldırımı ve mavi ateşi rahatça kullanmasını sağlar. Aang'ı Avatar halindeyken yıldırımla vurarak Avatar Haline girme yeteneğini kırmıştır.Dolayısıyla Aang'in 7. çakrası kilitlenmiştir. Azula, kardeşinin aksine acımasız ve bencildir. Zihni sürekli güç ve savaş için çalışır. Amacına ulaşmak için işkence etmekten çekinmez. Duygulara ve aile içi bağlara önem vermez. Çok güçlü bir Ateş Bükücü'dür. Yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Toprak Krallığı'nın başkenti olan Ba Sing Se'yi amcası General Iroh'tan sonra işgal eden ikinci kişidir. Azula ismi kendisi gibi acımasız olan dedesi Kral Azulon'a ithafen verilmiştir ileri bölümlerde Mai ve Ty Lee nin ihaneti onu çok yaralamış o acıya birde annesinin özlemide katılınca Azula delirir. Son bölümde Kataraya yıldırım fırlatmıştır ancak Zuko Kataranın önüne atlamıştır Katara akıllıca bir hareketle Azula'yı gafil avlamış daha sonra Katara Azula'yı yenmiştir.
Ancak Azula'nın annesi (Ursa) kızının kötü olduğunu düşünüyordu ve Azula da annesinin onu Zuko kadar sevmediğinin düşüncesi içindeydi. Bu yüzden hayatı boyunca babasının sevgisi için çabalamış ve buda onu babası gibi entrikacı bir katil yapmıştır.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Iroh
Spoiler:
Zuko'nun amcası, Ateş Lordu Ozai'nin ağabeyi ve Ateş Ulusu tahtının gerçek vârisidir. Ateş Ulusu generalliğinden emekli olmuştur. Generalliği sırasında Ba Sing Se surlarını aşabilen ilk ve tek general olmuştur. Bu nedenle kendisine "batının ejderi" lâkâbı verilmiştir. Fakat Ba Sing Se'yi kuşatırken oğlu Lu Ten savaş sırasında ölmüş ve o da üzüntüsünden kuşatmayı kaldırıp generalliği bırakmıştır. Çok güçlü ve saygı duyulan bir Ateş Bükücü'dür. Kendi oğlunu kaybetmesinin ardından yeğeni Prens Zuko'ya sürgün hayatı boyunca göz kulak olur ve onu oğlu yerine koyar. Dıştan bakıldığında sevecen ve neşeli yaşlı bir adamdır. Hobileri çay içmek, şarkı söylemek ve Pai Sho oynamaktır. Iroh, Ateş Lordu Ozai ile birlikte yıldırımı kontrol etmeyi bilen seçkin Ateş Bükücü'den biridir. Kimilerine göre o, dünyanın en güçlü Ateş Bükücüsü'dür. Son ejderhayı öldürdüğünü söylemiş ama diğer ateş bükücüler ejderha avına çıkmasınlar diye yalan söylemiştir. Beyaz Lotus Tarikatı 'nın lideridir. Tüm öykünün sonunda da Ateş Ulusu'nun başına geçmek yerine Ba Sing Se'de çaycı dükkânını geri alır.

Yan Karakter bölümü de vardı ama koyma gereği hissetmedim... İstek olursa onu da koyarım elbette...
Kaynak: Wikipedia.com

_________________
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Mesaj Sayısı : 227

Anime
Attack:
Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Imgleft200/200Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Emptybarbleue  (200/200)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Empty Geri: Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!!

Mesaj tarafından bay_talha Bir Salı Nis. 27, 2010 4:06 pm

Tesekkurler

_________________
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Spoiler:
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

bay_talha
bay_talha
KAPTAN
KAPTAN

Mesaj Sayısı : 118

Anime
Attack:
Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Imgleft200/200Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Emptybarbleue  (200/200)

http://www.animeciler.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Empty Geri: Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!!

Mesaj tarafından BeGiSi Bir Salı Nis. 27, 2010 10:21 pm

Rica ederim...

_________________
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Mesaj Sayısı : 227

Anime
Attack:
Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Imgleft200/200Avatar: The Last Airbender Karakterler Spoiler İçerir!!! Emptybarbleue  (200/200)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz