Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Avatar: The Last Airbender Tanıtım Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız

Join the forum, it's quick and easy

Türk Animeciler
ANİMECİLER 'E HOŞ GELDİNİZ
Avatar: The Last Airbender Tanıtım Eamq8h
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Türk Animeciler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avatar: The Last Airbender Tanıtım

2 posters

Avatar: The Last Airbender Tanıtım Empty Avatar: The Last Airbender Tanıtım

Mesaj tarafından BeGiSi Salı Mart 09, 2010 1:49 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Avatar: Son Havabükücü (İngilizce: Avatar: The Last Airbender) ya da Avatar: Aang'in Efsanesi , ABD kaynaklı Emmy Ödüllü animasyon televizyon dizisi. Şu anda Nickelodeon'da ve CNBC-e'de yayınlanmaktadır. Asya etkileri taşıyan dövüş sanatları ve elementler etrafında dönen "Avatar Aang" ve arkadaşlarının dünyayı acımasız Ateş Kralı'ndan kurtarmak için çıktıkları macerayı anlatır. Dizinin senaryosu bir kitap serisi olarak yazılmıştır. Her sezon bir "kitap" ve her bölüm bir "bölüm" olarak tanımlanır. İlk olarak Kasım 2004'te yayınlanması planlanan dizi ancak 21 Şubat 2005'te TV'de gösterilmeye başlamıştır. Dizi ayrıca DVD olarak piyasaya çıkmıştır. Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko yapımcı ekibin başındadır. Dizi, NickToons'da 6-11 yaş arası grubun dışında da çok yüksek reytinglere ulaşmıştır. [kaynak belirtilmeli]. Dizinin bu büyük başarısı üzerine 2. ve 3. sezonun siparişi de verilmiştir. 3. sezon ABD'de başlamış ve 2008 yılında bitmiştir. Dizideki kahramanların oyuncak figürleri, bilgisayar oyunları, kart oyunları v.b. satışa sunulmuştur. 2008 yılının Şubat ayından itibaren de Türkiye'de 3. kitap gösterime girmiştir. Amerika'da gösterime giren '"Sozin's Comet"' (Sozin'in Kuyrukluyıldızı) adlı 4 parçalık toplam 100 dakikalık bölümlerle dizi sona ermiştir.

Hikaye
Dizinin olay önce, Aang adlı 12 yaşındaki (Buz dağında 100 yıl donarak kalması düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağı'nda yaşıyordu. Yaşlı keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatar'a gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi ancak keşişler 4 ulus arasındaki savaşın yaklaşmakta olmasından korktukları için bunu daha önce açıkladılar; çünkü bir savaş başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi yeniden sağlayabilecek tek kişi Avatar'dı. Kısa bir süre sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatso'dan ayrılmak ve eğitimine devam etmek için Doğu Hava Tapınağı'na gitmesi gerektiğini öğrendi.
Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile birlikte kaçmaya karar verdi. Ama Güney Okyanusu'nda ani bir fırtına ile karşılaştı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden geçmiş bir halde bilinçsizce Avatar Hâli'ne geçen Aang, kendisini ve Appa'yı korumak için bir balon yarattı. Ancak Aang yarattığı buzdağının içinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbu'na doğru sürüklendi.Sonra Sokka ve Katara Avatar ile tanıştılar.

Aldığı Ödüller
2005 Pulcinella Ödülleri: [1]
En iyi aksiyon/macera televizyon dizisi
En iyi televizyon dizisi
33. Annie Ödülleri[2]
Animasyon dizideki en iyi storyboarding. (Kaçak adlı bölümle)
34. Annie Ödülleri[3]
Animasyon dizideki en iyi karakter animasyon
Animasyon yapımda en iyi yönetim.
2007 Genesis Ödülleri
İnsanlar için seçkin program (Appa'nın kayıp günü adlı bölümle)
Primetime Emmy Ödülleri
Bireysel Başarı Ödülü (Sang-Jin Kim)
2008 Nickelodeon Genclerin Tercihi Ödülü[4]
Favori çizgi dizi
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Avatar: The Last Airbender Tanıtım Imgleft200/200Avatar: The Last Airbender Tanıtım Emptybarbleue  (200/200)

Avatar: The Last Airbender Tanıtım Empty Geri: Avatar: The Last Airbender Tanıtım

Mesaj tarafından bay_talha C.tesi Nis. 24, 2010 8:03 pm

Bılgıler ıcın teskkurler tum bolumlerını ızledım bu anıme nın
bay_talha
bay_talha
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:
Avatar: The Last Airbender Tanıtım Imgleft200/200Avatar: The Last Airbender Tanıtım Emptybarbleue  (200/200)

http://www.animeciler.yetkinforum.com

Avatar: The Last Airbender Tanıtım Empty Geri: Avatar: The Last Airbender Tanıtım

Mesaj tarafından BeGiSi C.tesi Nis. 24, 2010 11:55 pm

bay_talha demiş ki:Bılgıler ıcın teskkurler tum bolumlerını ızledım bu anıme nın
Zaten avatar'dan belli oluyor Very Happy
BeGiSi
BeGiSi
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:

Mesaj tarafından bay_talha Paz Nis. 25, 2010 9:02 am

BeGiSi demiş ki:
bay_talha demiş ki:Bılgıler ıcın teskkurler tum bolumlerını ızledım bu anıme nın
Zaten avatar'dan belli oluyor Very Happy

Very Happy ben onun anımeden degıl fılmınden aldım Very Happy
bay_talha
bay_talha
KAPTAN
KAPTAN

Anime
Attack:

http://www.animeciler.yetkinforum.com

- Similar topics